Wydarzenia

CFD Kraków: Inauguracja II roku Szkoły Formatorów

Dnia 6 września 2010 r. rozpoczął się drugi rok formacji w dwuletniej Szkole Wychowawców Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych 2009-2011. Rozpoczęto go uroczystą Mszą św. koncelebrowaną pod przewodnictwem bpa Stanisława Budzika, sekretarza Konferencji Episkopatu Polski.

Białoruś: Warsztaty katechetyczne „Biblijne obietnice”

Już po raz dziewiąty odbyły się w dniach od 30 sierpnia do 1 września warsztaty katechetyczne zorganizowane z inicjatywy salwatorianów pracujących na Białorusi. Zajęcia, które prowadził pan Zbigniew Barciński ze Stowarzyszenia Natan, odbywały się w domu rekolekcyjnym Sióstr...

Wrocław: Pośmiertne uhonorowanie ks. prof. Antoniego Kiełbasy SDS

W dniach 3-4 września 2010 roku we Wrocławiu odbyła się polska edycja Nagrody Kulturalnej Śląska Kraju Związkowego Dolna Saksonia. Jej współorganizatorem był Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, który jest instytucją kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

USA: Otacza macierzyńską miłością Naród również za Oceanem

Dnia 29. sierpnia 2010 w sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej w Merrillville odbył się odpust. Na uroczystość przybyli liczni pielgrzymi z Chicago i okolic, z New Jersey z Port Murray oraz z Polski, z Pszowa i Pstrążnej.

Swalawa (Ukraina): Uczcili Wniebowziętą

Dnia 15 sierpnia 2010 roku w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Swalawie na Ukrainie obchodzono doroczny odpust. Od lipca br. posługę duszpasterską dla wiernych tej parafii rozpoczęli polscy salwatorianie.

Brasław (Białoruś): Waladarka znaczy Królowa

Dnia 22 sierpnia w brasławskim sanktuarium odbyły się uroczystości związane z pierwszą rocznicą koronacji łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Królowej Jezior. Zgromadziły one rzesze wiernych i duchowieństwa Kościoła witebskiego oraz z Białorusi i innych krajów.

Mazury: Salwatoriańskie akcenty w „PGNiG Bezpiecznie nad wodą”

Jednym z koordynatorów i współorganizatorów projektu "PGNiG Bezpiecznie nad wodą" jest salwatorianin – ks. Rafał Chwałkowski, kapelan żeglarzy na Mazurach. Podczas tegorocznej kampanii odpowiadał na pytania o życie zakonne, charyzmat salwatorianów, kapłaństwo, formację seminaryjną i nasze apostolaty,...

Lwów (Ukraina): Rekolekcje lectio divina

We Lwowie-Brzuchowicach od 22 do 29 sierpnia odbywają się rekolekcje lectio divina dla uczestniczek Szkoły Formatorek Zakonnych z terenu Ukrainy. Szkoła ta prowadzona jest przez Centrum Formacji Duchowej  (CFD) Salwatorianów w Trzebini we współpracy z Konsultami Wyższych Przełożonych Zakonów Żeńskich na...

Sztynort: Rocznica białego szkwału

W piątek, 20 sierpnia br., w porcie jachtowym w Sztynorcie odbyły się uroczystości rocznicowe upamiętniające wydarzenia białego szkwału z 2007 roku. Tym razem miały one charakter profilaktyczny, uczący żeglarzy jak bezpiecznie żeglować i jak zachować się na wodzie w sytuacjach niebezpiecznych.

Bilaj (Albania): Dom Ludzi Dobrej Woli

Ręce gotowe do pracy, głowa pełna pomysłów i serca wypełnione potrzebą pomagania - tak krótko można opisać wolontariuszy, którzy przez całe wakacje przyjeżdżali do Bilaj. Nie przerażała ich nieznajomość języka, obca kultura, ani czterdziestostopniowe upały. Byli tu po to, żeby dzielić się sobą  z...