Wydarzenia

Tak na serio…
30 maja, w Wigilię Zesłania Ducha Świętego rusza ogólnopolski Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa ‘Tak na Serio’. Podczas tygodnia zostaną odnowione przyrzeczenia małżeńskie, odbędzie się także szereg spotkań tematycznych.
Trzebnica: Papiesko-prymasowskie ślady w Trzebnicy
Epidemia koronawirusa zakłóciła rytm życia społecznego i kościelnego, w tym obchody Roku Papieskiego związanego z setną rocznicą urodzin Jana Pawła II i beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski.
Trzebinia: Święcenia Salwatorianów
W dniu 23 maja 2020 roku o godz. 10.00, w Bazylice Mniejszej Najświętszego Serca Pana Jezusa w Trzebini, odbędzie się uroczystość święceń.
„KAMIENIOŁOM I DOM SŁOWA”.
Setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II w Centrum Formacji Duchowej w Krakowie
Śp. Ks. Stanisław zak. Alfred Piwowarczyk SDS (1939-2020)
Wspólnota Salwatoriańska żegna Zmarłego Ks. Stanisława Piwowarczyka. W pamięci współbraci oraz wielu osób świeckich, którym tak gorliwie służył, pozostanie pogodnym, pobożnym i zaangażowanym w powierzone sobie prace salwatorianinem.
Australia: Święcenia kapłańskie salwatorianów w czasie COVID-19
W dniu 16 kwietnia 2020 roku, w Regionie Australijskim, odbyły się święcenia kapłańskie ks. Paula Tran SDS. Ks. Paul należy do wikariatu salwatorianów Azji Wschodniej i od sierpnia 2019 roku przebywał na praktykach diakońskich w parafii św. Patryka w Gosford NSW, w Australii.
Monachium: DRIVE IN - Święconka
W Wielką Sobotę, w trzech parafiach połączonych w SALVATOR MUNDI w Monachium, ks. Tadeusz, proboszcz parafii, zainicjował akcję poświęcenia pokarmów, tzw. święconkę.
RMS: Dajecie nadzieję
Młodzież z różnych stron Polski zaangażowana w RMS rozpoczęła akcję #dajecienadzieje.
Trzebnica: Odnaleziona po 256 latach
11 marca 2020 roku około godziny 11.00, podczas prac badawczo-konserwatorskich przy sarkofagu św. Jadwigi, zrządzeniem Bożej Opatrzności, doszło do odkrycia doczesnych szczątków Księżnej Śląska. Szukając odpowiedzi na pytanie, dlaczego sarkofag pęka i kruszy się, postanowiliśmy równolegle poszukać miejsca, gdzie spoczywa „drewniana, wyłożona srebrną blachą skrzyneczka z doczesnymi szczątkami św....
CFD Kraków: „Rekolekcje w godzinie próby” i inne propozycje
W czasie epidemii w Polsce i na świecie Centrum Formacji Duchowej w Krakowie przygotowuje rekolekcje i sesje online. „Rozmównica wsparcia duchowego”, „Słowo na jutro”, możliwość obejrzenia materiałów przygotowanych wcześniej we współpracy z salwatoriańskim Studio Katolik – to niektóre propozycje.
Strona 3 z 179