Kapituła: Spotkanie z Błogosławioną

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Kapituła: Spotkanie z Błogosławioną

Wystąpienia wikariusza generalnego Ks. Adama Tenety SDS pt. „Idźcie i rozpalajcie wszystkich. Przesłanie XIX Kapituły Generalnej Towarzystwa Boskiego Zbawiciela” oraz konsultorki generalnej S. Ewy Tonackiej SDS zatytułowane „Salwatorianki - budując mosty miłosierdzia i sprawiedliwości z ludźmi na całym świecie. Przesłanie XXI Kapituły Generalnej Kongregacji Sióstr Boskiego Zbawiciela”, wprowadziły polskich salwatorianów zebranych na XXXIII kapitule prowincjalnej w klimat międzynarodowych spotkań, które miły miejsce w Niemczech i Rzymie w 2018 roku.
{[description]}

Obecność Sióstr Salwatorianek okazała się cennym doświadczeniem dla kapitulnej wspólnoty i umożliwiła bliższe zapoznanie się z realiami życia i pracy członkiń żeńskiej gałęzi Rodziny zakonnej.
Zwieńczeniem pierwszego dnia kapituły było nabożeństwo ku czci Bł. Marii od Apostołów, która razem z Ojcem Franciszkiem Marią od Krzyża Jordanem zapoczątkowała istnienie Kongregacji Sióstr Boskiego Zbawiciela. Po nim w kaplicy domu prowincjalnego umieszczono relikwie Błogosławionej i poświęcono nowo namalowane obrazy Założycieli.


Kapituła: Spotkanie z Błogosławioną Zobacz galerię