Kraków: Spotkanie wolontariatu misyjnego

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Kraków: Spotkanie wolontariatu misyjnego

W dniach od 22 do 24 lutego 2019 roku w Krakowie odbyło się XV Ogólnopolskie Spotkanie Wolontariatu Misyjnego Salvator. Tematem spotkania była wspólnota, rozważana również w kontekście osoby świętego Pawła.
{[description]}

Podczas spotkania odbyły się konferencje i warsztaty z przemówień i wystąpień publicznych, m. in. warsztaty zorganizowane przez grupę animacyjną Kreator Spotkań, dotyczące formowania wspólnoty. Nie zabrakło również dwóch ważnych konferencji – o symbolice liturgii i o aspekcie wspólnoty w dziele misyjnym Kościoła oraz konferencja dotycząca SOPu. Bardzo ważnym elementem tego spotkania było wygłoszone przez oddanych sympatyków, niegdyś czynnych wolontariuszy - Aldony i Rafała - świadectwa dotyczącego „wspólnoty w praktyce” oraz świadectwa-relacji z posługi misyjnej w Albanii, która odbyła się na przełomie grudnia i stycznia.
Istotnym punktem programu był Kreatywny Bal Karnawałowy w sobotni wieczór i noc! Na początku każdy region zaprezentował swoje bardzo kreatywne przebrania i swój autorski taniec pod wybrany temat, następnie zabawa taneczna trwała do samej nocy. To wszystko w otoczeniu codziennych Mszy Świętych i wieczornych adoracji Najświętszego Sakramentu. 


Kraków: Spotkanie WMS Zobacz galerię