Krzywin: XIV Mistrzostwa Polski LSO

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Krzywin: XIV Mistrzostwa Polski LSO

Grupa 13 chłopców z parafii Niepokalanego Serca NMP z Krzywina, wraz z ks. Markiem, udała się do Skierniewic i Sochaczewa, gdzie w dniach od 30 kwietnia do 2 maja odbyły się XIV Mistrzostwa Polski LSO o Puchar KNC w piłce nożnej halowej.
{[description]}

30 IV było zakwaterowanie, a 1 maja na rozpoczęcie Mistrzostw została odprawiona Msza św. w Kolegiacie skierniewickiej Najświętszego Serca Pana Jezusa, pod przewodnictwem ks. Bpa Ordynariusza Andrzeja Franciszka Dziuby. Ksiądz Biskup w kazaniu nawiązał do wspólnoty, którą tworzymy przy Chrystusie, a także która tworzy się przez sport. Po Mszy św. udaliśmy się do hali, by rozpocząć rozgrywki sportowe. W pierwszym dniu odbyły się mecze w grupach. W kategorii szkoły podstawowej nasi chłopcy wygrali jeden mecz, dwa przegrali, a jeden zremisowali i zajęli w grupie 4 miejsce.
W kategorii 7+8 klasa i III gimnazjum wygrali w grupie trzy mecze i jeden przegrali. Zajęli II miejsce w grupie. Dzień zakończyła uroczysta Gala Mistrzostw, podczas której odbył się koncert zespołu
Wyrwani z Niewoli.
Drugi, a zarazem ostatni dzień Mistrzostw rozpoczął się Mszą św. w kościele św. Wawrzyńca w Sochaczewie. W kategorii 7+8 klasa i III gimnazjum nasza drużyna odpadła już w pierwszym meczu 1/8 finału A, zajmując ostatecznie 16 miejsce. Natomiast chłopcy w kategorii szkoły podstawowej odpadli w pierwszym meczu 1/8 finału B, zajmując ostatecznie 32 miejsce na 42 drużyny. W tym roku nie udało się obronić zeszłorocznego mistrzostwa. Łącznie w mistrzostwach w trzech kategoriach wiekowych udział wzięło 115 drużyn z całej Polski. Przyszłoroczne, XV Mistrzostwa gościć będzie Elbląg.


Krzywin: XIV Mistrzostwa Polski LSO Zobacz galerię