RMS: Facebook Cię nie przytuli

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

RMS: Facebook Cię nie przytuli

Mobilność w sieci. Relacje – Bezpieczeństwo - Rozwój – to tytuł konferencji, która odbyła się w Gdyni, w dniach od 1 do 3 grudnia 2016 r., a wzięli w niej udział przedstawiciele RMS-u. Tak to spotkanie opisują sami zainteresowani:
{[description]}


     Natalia: „W tym roku rozpoczęcie grudnia było dla mnie szczególne. Wraz z ekipą z Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej braliśmy udział w międzynarodowej konferencji pt. „Mobilność w sieci”. Zaczęło się drastycznie – żeby dojechać do Gdyni na pierwszy wykład musieliśmy wyjechać o 5 rano! Jednak okazało się, że było warto. Konferencja była podzielona na trzy części – w pierwszej był poruszony temat relacji w świetle korzystania z Internetu. Drugiego dnia tematem przewodnim było bezpieczeństwo. Niestety nie mogliśmy zostać na ostatnią część wydarzenia dotyczącą rozwoju technologii, gdyż w piątek wieczorem zaczynało się Dobre Spotkanie w Warszawie. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.;)·W czwartek, pierwszego dnia, dywagowaliśmy na temat, dlaczego facebook nie może zastąpić przyjaciela. Prowadzący wykład prezentował wyniki różnych badań. Zaskakujące było dla mnie szczególnie to, że im więcej facebookowych znajomych zyskamy w ciągu dwóch lat, tym mniejsza szansa, że w tym czasie umrzemy xD. Ale nie to jest najważniejsze – okazuje się, że nasze więzi i kontakt z innymi ludźmi dobrze wpływa na nasze zdrowie! Osoby, które były częściej przytulane mniej chorowały, a jak powszechnie wiadomo – facebook Cię nie przytuli.
     Dzień zakończyły warsztaty, w których przekonaliśmy się, że zawody powszechnie uważane za mało opłacalne (np. sprzątaczka, sklepikarz czy nauczyciel), wcale nie muszą zarabiać mniej, niż te „bardziej dochodowe” (lekarz, informatyk, prawnik). W każdym z nich istnieje część, która zarabia bardzo mało, większość zarabia średnie pieniądze, ale są także osoby, które zarabiają bardzo przyzwoicie. Wniosek? Wybierz to, co naprawdę chcesz robić, a nie sugeruj się zarobkami!
     Piątek był równie interesujący. Co ciekawe, zaczęło się od wykładu w języku angielskim (jak przystało na międzynarodową konferencję). Była mowa o korzystaniu z technologii, (od której – spójrzmy prawdzie w oczy – nie da się współcześnie uciec) w taki sposób, by nas ona wspierała. „Należy z mediów społecznościowych wynosić dobre rzeczy, które będą rozwijały mnie osobiście, a nie pogrążały” - mówi Kuba Kosobudzki z Elbląga. Swoimi wrażeniami dzieli się także Maciek z Węgorzewa: „Jedną z rzeczy, które pozwoliły spojrzeć mi inaczej na siebie i swoje życie, było przedstawienie nam podczas konferencji wyników badań nt. uzależnienia od mediów społecznościowych. Dzisiejsza młodzież praktycznie nie rozstaje się ze swoimi smartfonami, a w przypadku braku dostępu – czuje niepokój i występują skutki podobne jak w przypadku odstawienia alkoholu.”.
     Czy było warto? Zdecydowanie! Mam nadzieję, że zagościmy jeszcze na niejednym tego typu wydarzeniu.:)


RMS: Facebook Cię nie przytuli Zobacz galerię