RMS: Program formacyjny na rok 2013/2014

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

RMS: Program formacyjny na rok 2013/2014

Duszpasterze z Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej przygotowali na nowy rok pracy duszpasterskiej 2013/2014 program formacyjny dla młodzieży. Jest to autorski program, którego celem jest pogłębienie i ożywienie wiary u młodego człowieka. „Wierzę i Przyjmuję” to dwie postawy, które człowiek powinien przyjąć wobec słów Jezusa Chrystusa: „Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony” (Mk 16,16). Dlatego zagadnienia wiary i Chrztu Św. stają się głównymi tematami tegorocznego programu formacyjnego.

{[description]}

Przygotowane materiały, oprócz programu i tematów spotkań organizowanych przez ten apostolat, zawierają tematy poszczególnych spotkań w parafii i założenia, które powinny być zrealizowane podczas ich prowadzenia. Program formacyjny nie zawiera metod jakie powinny posłużyć do realizacji danego tematu, stąd są one dowolne i można je dostosowywać zgodnie z wiekiem i stylem prowadzenia spotkań przed każdego z duszpasterzy.

Nadzieją duszpasterzy Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej jest to, że tegoroczny program formacyjny stanie się przydatnym narzędziem podczas spotkań z młodzieżą w parafiach. Informujemy jednocześnie, że na każdą parafię w Polsce materiały te zostały wysłane pocztą. Istnieje jednak możliwość przesłania ich w formie elektronicznej, po uprzednim kontakcie z ks. Łukaszem Aniołem (adres e-mail: lukasz.aniol@wp.pl).

www.rms.sds.pl