Taniec Wielkanocny w Bielsku-Białej

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Taniec Wielkanocny w Bielsku-Białej

Okres wielkanocny, jaki obecnie przeżywamy, to czas radosny, pełen nadziei związanej ze Zmartwychwstałym Jezusem Chrystusem.
{[description]}

Wielką radość, że Chrystus jest blisko wyrazili członkowie Duszpasterstwa Salwatoriańskiego „Bagno” wraz z ich opiekunem duchowym ks. Pawłem Radziejewskim SDS, organizując widowisko „Taniec wielkanocny” w publicznej przestrzeni na placu Chrobrego w Bielsku-Białej. Wspólnota „Bagno” istnieje przy parafii NMP Królowej Świata w Cygańskim Lesie i gromadzi w oddzielnych grupach osoby w wieku gimnazjalnym, licealnym, studentów oraz osoby pracujące, które chcą wzrastać w wierze, idąc drogą ku zbawieniu.
Mimo niesprzyjającej pogody po południu, w niedzielę 5 maja br. licznie zebrana młodzież zatańczyła dla Bielszczan. Do zabawy na Placu Chrobrego dołączyły też inne grupy parafialne i przechodnie, aby tańcem i śpiewem wielbić Zmartwychwstałego, dzieląc się radością wielkanocną przy udziale zespołu muzycznego duszpasterskiej wspólnoty. Bardzo sprawnie i z wdziękiem uczyły i koordynowały taniec Martyna, Ania i Gabrysia ze wspólnoty salwatoriańskiej „Bagno”. Młodzież, naśladując animatorki, sprawnie wykonywała w parach wszystkie rytmiczne ruchy taneczne, równocześnie śpiewając pieśni oazowe m.in. „Bóg jest tu”, „Bóg nie umarł”. Można było usłyszeć:
„Jesteś życiem mym”
Jesteś życiem mym, więc każdy ruch
robię w Tobie Panie Ty pozwalasz wciąż oddychać mi
Jesteś drogą mą, więc każdy krok
stawiam w Tobie Panie Ty pozwalasz wciąż
oddychać mi.
Fale Twoje łaski Panie
Gdzie nie spojrzę tam
wciąż widzę Cię
Twa miłość mnie uwiodła
Jezu jakże, to możliwe jest?!
Nananana...

O sobie mówili „oficjalni chuligani Jezusa”, skandowali podczas tańca „Wiara, Miłość, Jezus Chrystus”. Jedna z animatorek tańca Martyna – studentka UM Colegium Medicum w Krakowie wyjaśniła: „Z duszpasterstwem przy parafii NMP KŚ w B-B jestem związana od wielu lat. Uczestniczę w różnych wyjazdach, pielgrzymkach, majówkach. Zacięcie do ewangelizacji mam od dawna. Nawet s. Bernadeta SDS, która jest tu z nami, wspomina, że to mogło zacząć się pod jej opieką już w przedszkolu. Ale wiem, że wszystko bierze się z góry, od Pana Boga, aby zachęcać innych śpiewem, radością i pokazać ludziom, że nasza wiara nie zamyka się tylko w kościele. Cieszymy się przede wszystkim ze Zmartwychwstania Pana Jezusa, że jest z nami obecny, cały czas, od wielu lat i że On daje nam siłę na każdy dzień”.
Ta niecodzienna akcja ewangelizacyjna wykazała, że wspólnota salwatoriańska „Bagno” jest bardzo zgrana, chętnie okazuje publicznie swoje przywiązanie do wiary. Potrafi wesoło tańczyć i modlić się w skupieniu. Tańce zakończyły się wspólną modlitwą - Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz błogosławieństwem udzielonym przez kapłana. Salwatorianie zapraszają wszystkich chętnych do uczestnictwa w poszczególnych grupach.

Tekst i fotografie Urszula i Andrzej Omylińscy

za: https://gwiazdkacieszynska.pl/gwiazdka/z-regionu/2780-taniec-wielkanocny-w-bielsku-bialej

Wszystkie zdjęcia (na portalu Gwiazdka Cieszyńska jest tylko część) są na dysku zewnętrznym tutaj:
https://drive.google.com/open?id=1K7znbqaqng3N4kOqo4MJhuvuOiedvKLd