WMS: Posłani, aby świadczyć

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

WMS: Posłani, aby świadczyć

W niedzielę 5 maja zakończyło się ostatnie w tym roku formacyjnym Ogólnopolskie Spotkanie Wolontariatu Misyjnego Salvator. Bardzo intensywne, ale zarazem nasycone ogromną radością pierwsze dni maja, młodzież wraz ze swoimi duszpasterzami spędziła nad jeziorem Firlej w Domu Zawierzenia prowadzonym przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej.
{[description]}

Było to spotkanie, podczas którego formowały się grupy wyjazdowe młodzieży, która w tym roku wyrusza w świat (Białoruś, Albania, Rumunia, Ukraina, Węgry, Gruzja, Kazachstan, Zambia, Filipiny, Rosja), aby głosić Ewangelię i dzielić się Bożymi darami z najbardziej potrzebującymi. Nie zabrakło elementów, dzięki którym uczestnicy mogli budować wspólnotę, pogłębiać wiarę i relacje oraz uczestniczyć w różnego rodzaju warsztatach, dotyczących takich tematów jak: psychologia dzieci, zabaw, tańców i integracji oraz pierwszej pomocy.
Punktem kulminacyjnym była niedzielna Msza św., której przewodniczył i wygłosił kazanie prowincjał salwatorianów ks. Józef Figiel. Była to Msza posłania, na której 62 młodych ludzi otrzymało misyjny krzyż i różaniec, jako znak ich misyjnego zapału i zaangażowania, które realizuje się w imię Jezusa Chrystusa i Jego Matki.


WMS Rozesłanie 2019 Zobacz galerię