Wydarzenia

Koczurki: „Dziesięć przykazań wiezionych w siodle”

Stało się już tradycją, że na przełomie czerwca i lipca z Trzebnicy do Lichenia wyrusza Konna Pielgrzymka. Już piąty raz grupa sympatyków i miłośników koni wraz z księdzem kapelanem Krzysztofem Dorną SDS udała się w drogę do Matki Bożej Licheńskiej.

Pielgrzymka: Wyruszyli!

Bladym świtem, gdy Warszawa powoli budziła się do życia, w Kościele św. Anny na Krakowskim Przedmieściu o godz. 5.30 rozpoczęła się XXX Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna na Jasną Górę. Pielgrzymowanie do tronu Jasnogórskiej Pani rozpoczęto od uroczystej Mszy św., której przewodniczył Metropolita...

Meksyk: Vacaciones con Dios

W dniach od 19 do 22 lipca salwatorianie pracujący w parafii San Jose Obrero w Campeche zorganizowali wraz z katechetami „Vacaciones con Dios” dla dzieci z najbiedniejszych rodzin, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Miejscem wakacyjnego odpoczynku była miejscowość oddalona...

Meksyk: Zakończenie roku szkolnego w szkołach salwatoriańskich

Pierwsza połowa lipca jest czasem bardzo intensywnym dla dzieci i młodzieży ze szkół prowadzonych przez salwatorianów ze względu na zakończenie roku szkolnego. W ostatnich dniach miało ono miejsce w Liceum Fray Angélico i Instytucie Mendoza.

Bielsko-Biała: Cel osiągnięty!

XIX Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej dotarła na Jasną Górę. Ze wzruszeniem, wielką radością w sercu oraz pieśnią na ustach powitano dzisiaj Czarną Madonnę – Tę, do której w pocie czoła i utrudzeniu podążano przez sześć dni.

Bagno: Postulat 2010

Przełom czerwca i lipca to co roku czas podejmowania ważnych, często życiowych decyzji dla wielu młodych ludzi. Jedni otrzymują wyniki egzaminów maturalnych, inni kończą studia, bądź kolejny rok studiów i pytają „co dalej?”. Jakie podjąć decyzje, aby nie zmarnować życia?

Albania: Rozświetlić codzienność

Od 12 do 15 lipca, młodzież z salwatoriańskiej parafii Koplik i Ducaj, razem z ks. Artanem Seli SDS przeżywała swoje rekolekcje w Perast (Czarnogóra). Był to czas refleksji nad tematami wziętymi z Różańca: chrzest Pana Jezusa, cud w Kanie Galilejskiej, oraz ustanowienie Eucharystii.

Węgry: Przyjęcie do postulatu

W sobotnie popołudnie, 17  lipca br. podczas Mszy św. w kościele parafialnym pw. św. Mikołaja w Galgahévíz na Węgrzech oficjalnie rozpoczął się okres postulatu dla Balázsa Varga, który pochodzi z Sződliget, z parafii gdzie pracują salwatorianie. 

Dobroszyce: Zwariuj, aby żyć!

Dobroszyce. Co to za miejsce? Jaki jest jego fenomen, że od kilkunastu lat przyjeżdżają tam młodzi ludzie i rok rocznie żałują, że nie mogą zostać dłużej? Dobroszyce to miejsce, w którym od wielu już lat dzięki duszpasterzom, którzy wspólnie z młodzieżą tu przyjeżdżają, „szyje się...

Trzebnica: Pogrzeb ks. prof. Antoniego Kiełbasy SDS

W poniedziałek, 19 lipca 2010 roku, w trzebnickiej bazylice odbył się pogrzeb kapłana, salwatorianina, naukowca, nieprzeciętnego czciciela św. Jadwigi oraz miłośnika Trzebnicy i Dolnego Śląska. 

Strona 195 z 197