Wydarzenia

Międzynarodowe warsztaty promocji powołań
Dnia 02 grudnia 2023 roku Generalat zorganizował międzynarodowe warsztaty na temat promocji powołań pod hasłem: "Razem ku naszej przyszłości".
Kontynentalne Warsztaty Salwatoriańskich Formatorów Azji
Już po raz trzeci, w dniach 05 – 12 listopada 2023 roku, odbyły się warsztaty dla formatorów zorganizowane przez Generalat Towarzystwa Boskiego Zbawiciela.
Duszpasterze apostolatów młodzieżowych pracowali nad nowymi formami spotkań
W Zakopanem spotkali się duszpasterze Wolontariatu Misyjnego Salvator, Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej, Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań i TOTU - centrum młodzieżowe.
Nowy rok formacyjny w Centrum Formacji Duchowej w Trzebini
W Centrum Formacji Duchowej w Trzebini zainaugurowaliśmy kolejny rok formacyjny. W naszym domu rekolekcyjnym swoją formację przeżywają siostry w ramach trzech kursów: Szkoły Formatorek Zakonnych, Roku Odnowy Duchowej i Kursu Formacji Juniorackiej.
Inauguracja Rocznej Drogi Formacji dla kapłanów w Międzywodziu
Na nowo odkryć „arche”! 16 października 2023 roku rozpoczęła się pierwsza sesja Rocznej Drogi Formacji dla kapłanów i zakonników. Ta inicjatywa pod patronatem Komisji Konferencji Episkopatu Polski ds. Duchowieństwa prowadzona jest w salwatoriańskim Domu Formacji Kapłańskiej i Zakonnej w Międzywodziu. Pierwsza, pięciodniowa sesja poświęcona została tożsamości kapłańskiej.
Ostatnie pożegnanie ś. p. Ks. Pawła Stanoszka SDS
W środę 4.10.2023 r. wspólnota salwatorianów pożegnała na drodze do wieczności swojego wieloletniego profesora i wychowawcę - ks. Pawła Stanoszka SDS.
Uzdrowiona dziewczynka za wstawiennictwem bł. o. Jordana ma już 9 lat
Livia Maria urodziła się 8 września 2014 r., w święto narodzenia NMP i rocznicę śmierci bł. Franciszka Marii od Krzyża Jordana.
Nasz wspóbrat uczestniczy w misji NATO
Ks. ppor. Łukasz Karasiński SDS, który na co dzień pełni posługę w parafii wojskowej pw. bł. ks. kmdr Władysława Miegonia w Świnoujściu, od 10 lipca bierze udział w misji na okręcie ORP Kontradmirał Xawery Czernicki.
Śluby zakonne u salwatorianów
8 września to dla salwatorianów zawsze wyjątkowy dzień - rocznica śmierci naszego założyciela bł. Franciszka Marii od Krzyża Jordana, święto Narodzenia Maryi Panny, którą obieramy jako szczególną patronkę, oraz dzień ślubów zakonnych w naszej prowincji.
5 postulantów wstąpiło do naszego nowicjatu
Tradycyjnie, 8 września, przeddzień rocznicy śmierci naszego błogosławionego założyciela o. Franciszka Marii od Krzyża Jordana, miało miejsce uroczyste przyjęcie do nowicjatu nowych kandydatów.
Strona 2 z 197