Artykuły 2010

Kanada: Open house w Parafii Holy Cross w Burnaby
Niedzielne popołudnie to dobry czas na spotkanie z rodziną czy przyjaciółmi. Salwatorianie pracujący w parafii Holy Cross (Świętego Krzyża) w Burnaby zaprosili do swego domu parafian, by w świątecznym klimacie, przy lampce wina i przygotowanych przez rożne grupy parafialne  zakąskach spędzić z nimi trochę czasu...
Prowincjalat: Tego, co najważniejsze
Bóg okazuje swoją moc, człowiek wdzięczność wobec Niego, a owocem jest komunia miłości, radość i pokój. Niech te święta będą dla Was czasem zacieśnienia relacji z Ojcem i Synem w Duchu. Zdrowie i wszelka pomyślność niech staną się nieodłącznymi towarzyszami w 2011 roku.
CFD Kraków: Rekolekcje Lectio Divina w 2010 roku
Rekolekcje lectio divina, za wyjątkiem turnusów organizowanych w ramach Szkoły Wychowawców Seminariów Duchownych, przeżywane są w grupie "mieszanej": osoby świeckie, konsekrowane i duchowni. W siedmiu seriach ośmiodniowych rekolekcji lectio divina zorganizowanych w 2010 roku w Centrum Formacji Duchowej w Krakowie wzięło udział łącznie 590 osób.
Piastów: „Podwójnie powołani”
Dnia 19 grudnia 2010 roku w parafii pw. św. Michała Archanioła w Piastowie odbyło się spotkanie formacyjne dla członków ruchu Świeckich Salwatorianów i kandydatów. Był to element dwuletniego programu formacyjnego. Przedmiotem refleksji był problem powołania.
WSD Salwatorianów: Wygooglaj kleryków
Jeżeli czegoś nie można znaleźć w internetowej wyszukiwarce, to istnieje? Na szczęście jeszcze tak, ale obecność w wirtualnym świecie jest coraz bardziej potrzebna. Świadomi tego alumni salwatoriańskiego seminarium duchownego zapraszają do odwiedzin nowej strony internetowej.
Vox Nostra: „Rodzisz się wśród niepokojów”
Kolejna płyta seminaryjnego zespołu Vox Nostra jest już w sprzedaży. Tym razem jest to dziesięć kolęd i pastorałek pod wspólnym tytułem „Rodzisz się wśród niepokojów”. Płyta ukazała się nakładem wydawnictwa Salwator. W styczniu zaplanowano kilka koncertów kolędowych, głównie w salwatoriańskich parafiach.
Calgary: Przedświąteczna pomoc
W okresie poprzedzającym Boże Narodzenie skupiamy się na swoich domach i przygotowaniu tego wszystkiego co jest potrzebne do świętowania. Jest to czas, kiedy łatwiej pomyśleć i pomóc tym, którym żyć jest ciężej...
Węgry: Oni nie pójdą do czyśćca
Niektórzy, powołując się na Jana Pawła II mówią żartobliwie, że ten, kto jako obcokrajowiec nauczy się języka węgierskiego nie musi się martwić karą czyśćca. Polscy salwatorianie pracujący w tym kraju z językiem świetnie sobie radzą, a ich działalność apostolska jest bardzo efektywna.
Albania: Wolontariusze bez granic
Idea wolontariatu poruszająca wiele wrażliwych serc, motywuje ludzi do aktywnego zaangażowania w pomoc potrzebującym. Minione wakacje pokazały, że wolontariat misyjny cieszy się dużą popularnością wśród młodych ludzi. Jednakże ruch dobrowolnego wsparcia ewangelizacyjnego dzieła Kościoła nie obejmuje jedynie licealistów i studentów.
Zakopane: Srebrny jubileusz parafii na Antałówce
Dnia 13 grudnia w parafii pw. NMP Matki Zbawiciela w Zakopanem-Antałówce odbyły się uroczystości związane z obchodami 25-lecia jej istnienia. Wspólnota uczciła to wydarzenie uroczystą liturgią w góralskiej oprawie.
Strona 1 z 12

Archiwum aktualności

2023

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010