Artykuły 2011

Albania: Rodzinny piknik
W święto Świętej Rodziny wierni parafii Bilaj zorganizowali wyjazd na rodzinny piknik. Jego celem było spędzenie tego rodzinnego święta w gronie tych, którzy zmuszeni są żyć z dala od najbliższych. O poranku dzieci wraz z rodzicami przybyli do domu opieki prowadzonego przez Misjonarki Miłości w Tiranie.
Albania: Cześć Młodziankom
W liturgiczne wspomnienie św. Młodzianków, którzy zginęli z rozkazu Heroda, siostry Matki Teresy we współpracy z salwatorianami z Bilaj, przygotowały spotkanie dla dzieci. Na święto najmłodszych męczenników Chrystusa przybyło około 150 dzieci z najbiedniejszych dzielnic Tirany. Wraz z salwatorianami przyjechała grupa aktorów amatorów z Murqiny, którzy wystawili Misterium Narodzenia Bożego.
Afganistan: Pasterka i żywa szopka w COP Aryan
Po wieczerzy wigilijnej żołnierze X zmiany PKW Afganistan zebrali się w kaplicy w bazie Aryan na uroczystej Pasterce. Mszę Św. poprzedził śpiew kolęd przy szopce betlejemskiej, którą wcześniej sami zbudowali z worków wypełnionych piaskiem, takich samych, z jakich zbudowane są schrony.
RMS: Zaproszenie na Sylwestra
Kończy się stary rok, a zaczyna nowy. Nie wierzysz w to, że nowy rok może przynieść coś dobrego, że może się coś zmienić, czujesz jakbyś stał przed zamkniętymi drzwiami. Udowodnimy Ci, że jest inaczej, że możesz więcej, lepiej, sensowniej. Jeśli razem nie damy rady wejść ...drzwiami, to wejdziemy oknem. A to wszystko w miłej atmosferze i szampańskiej zabawie.
Koczurki: Poświęcenie kapliczki koniarzy i myśliwych
Brzezie to jedna z wiosek należących do parafii Koczurki. Jadąc przez nią prosto do lasu dotrzemy do szlaku konnego Doliny Baryczy, który wije się przez około 300 kilometrów.  W sobotę, 17 grudnia, odbyło się tam spotkanie myśliwych i koniarzy, których kapelanem jest salwatorianin ks. Krzysztof Dorna.
RMS: Akcja w Elblągu
W jednym mieście dwóch duszpasterzy odwiedziło z katechezami informacyjnymi trzy szkoły, gdzie religii uczy czterech nauczycieli (katechetka, katecheta, salwatorianin i redemptorysta), w ciągu pięciu dni. Można by tak wyliczać dalej, ale nie liczby są ważne tylko to, co się za nimi kryje. Ponad 30 godzin lekcyjnych (w dniach 12-16 XII) informujących o Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej w szkołach gimnazjalnych i technikum to przede wszystkim spotkania z...
Oborniki Śląskie: Historia – wspomnienia – wzruszenia
Niedzielny wieczór 18 grudnia br. w obornickim kościele pod wezwaniem Świętych Judy Tadeusza i Antoniego Padewskiego rozbrzmiewał głosami wokalistów, recytatorów i instrumentów muzycznych. Tamtejsze Katolickie Stowarzyszenie „Ecclesia” na inaugurację swojej działalności zaprosiło młodych artystów z Duszpasterstwa Akademickiego „Wawrzyny”, którzy zjechali do podwrocławskiego miasteczka z montażem...
Zakopane: Wizytacja kanoniczna w Parafii NMP Matki Zbawiciela
Dnia 18. grudnia w parafii NMP Matki Zbawiciela w Zakopanem odbyła się wizytacja kanoniczna, którą przeprowadził sufragan archidiecezji krakowskiej bp Damian Muskus OFM.
Afganistan: Adwentowe czuwanie w bazie Giro
Żołnierze z bazy Giro w Afganistanie przeżywali adwentowe przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia. Z posługą duszpasterską w bazie gościł ks. por. Ireneusz Biruś SDS – kapelan COP Aryan. Żołnierze zgrupowania BRAVO, pełniący służę w bazie Giro, przez kilka dni uczestniczyli w spotkaniach adwentowych.
SOP: Spotkanie opłatkowe
W dniach 16-18 grudnia, w krakowskim klasztorze salwatorianów, odbyło się spotkanie opłatkowe, które zgromadziło młodych ludzi - maturzystów i studentów. Od wielu lat SOP organizuje "spotkania opłatkowe" dla najstarszych chłopaków, którzy biorą udział w dniach skupienia i rekolekcjach oraz poważnie zastanawiają się nad swoim życiem przed podjęciem decyzji co do dalszej drogi.
Strona 1 z 30

Archiwum aktualności

2023

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010