Albania: 135 lat Salwatorianów

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Albania: 135 lat Salwatorianów

W dniu 8 grudnia 2016 roku, Albańska wspólnota Towarzystwa Boskiego Zbawiciela świętowała w Bilaj 135. rocznicę założenia naszego Zgromadzenia. Na nasze salwatoriańskie święto przybył ksiądz arcybiskup Georg Frendo OP, ordynariusz diecezji Tirana-Durrës, ks. Artan Seli SDS, superior fundacji Albańskiej, ks. Dawid Rogala, siostry salwatorianki z Sheldi i Rragam oraz świeccy salwatorianie z północy Albanii.
{[description]}

Nie zabrakło także licznie zgromadzonych parafian z Bilaj i Murqiny. Naszą dumą jest to, że nasza parafia w Bilaj jest pierwszą, którą odwiedził ksiądz arcybiskup po ingresie, który miał miejsce 3 grudnia. Historia lubi się powtarzać, gdyż śp. ks. abp Rrok Mirdita także nawiedził Bilaj w dzień po otrzymaniu sakry biskupiej z rąk św. Jana Pawła II w 1993 roku.
Przybyłego księdza arcybiskupa przywitali w progu świątyni gospodarze parafii Bilaj - ks. Wojciech Porada SDS i br. Jakub Rychlewski SDS. Parafianie z wielkim entuzjazmem i radością witali nowego pasterza. Spotkanie rozpoczęła uroczysta Msza Święta, którą celebrował ks. abp Frendo. W homilii wskazał, że Maryja jest najlepszym wzorem codziennego odpowiadania na głos powołania, jakim Bóg każdego z nas obdarował. To właśnie Maryja ma być wzorem do codziennego fiat w życiu zakonnym. Po homilii każdy z nas ponowił swoje oddanie Bogu, przez odnowienie ślubów zakonnych w Towarzystwie Boskiego Zbawiciela. Ordynariusz wyraził ogromną wdzięczność za pracę duszpasterską salwatorianów w jego diecezji. Po zakończonej Mszy Świętej udaliśmy się na wspólny poczęstunek, podczas którego dzieliliśmy się owocami swojej pracy, doświadczeniem, a przede wszystkim mogliśmy pobyć razem.

Br. Jakub Rychlewski SDS


Albania: 135 lat Salwatorianów Zobacz galerię