Nasi salwatoriańscy klerycy uczestniczyli w mszy z papieżem Franciszkiem!

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Nasi salwatoriańscy klerycy uczestniczyli w mszy z papieżem Franciszkiem!

Klerycy wraz z dyrektorem studiów i towarzyszącymi im księżmi mieli okazję w czasie majówki odwiedzić Węgry i Czechy, gdzie spotkali naszych współbraci posługujących na co dzień w tych krajach.
{[description]}
Podczas wizyty mogli również uczestniczyć w mszy świętej pod przewodnictwem papieża Franciszka oraz zwiedzić piękny Budapeszt, Szentendre i Bratysławę.
Klerycy byli pod wrażeniem przede wszystkim Kościoła w Czechach i na Węgrzech - wielu wiernych w kościołach wbrew panującym stereotypom i niestety - ogromnego braku księży i powołań.
"Ważnym wydarzeniem, w którym wzięliśmy udział, była Msza Święta pod przewodnictwem papieża Franciszka, który w tamtym czasie przebywał na Węgrzech. W homilii przypomniał o konieczności otwartych serc. Zwrócił się z tym apelem zwłaszcza do zebranych tam kapłanów. Na całym wydarzeniu było zebranych około pięćdziesięciu tysięcy wiernych z Węgier i okolicznych państw. Ogromna radość obecna była w naszych sercach – głównie z powodu obserwacji Żywego Kościoła – Kościoła pełnego wigoru, życia, chęci, zapału – Kościoła, który potrzebuje kapłanów – a tych, niestety, coraz bardziej brakuje." (kl. Michał Góralewicz SDS)