Rozwój mediów w Wolontariacie Misyjnym Salvator

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Rozwój mediów w Wolontariacie Misyjnym Salvator

Nowe media stawiają nowe wyzwania przed naszymi apostolatami - pomimo szerokiej działalności, dopracowanych spotkań i wielu akcji coraz trudniej docierać w szumie medialnym do osób, które chcą być bliżej Boga.
{[description]}
 
Dlatego w ostatnim czasie dużo pracujemy nad rozwojem mediów i promocji w obrębie naszej działalności. Obecnie, razem z Wolontariat Misyjny Salvator próbujemy zwiększyć potencjał prowadzonych przez nich mediów.
 
I to działa! Jest nam niezmiernie miło, że włożona praca przynosi już pierwsze efekty. Pierwsze warsztaty z młodymi twórcami z WMSu już za nami! Spotkanie poprowadzili Wiktoria Ziąbka - dziennikarka i pasjonatka mediów oraz ks. Paweł Janowski SDS, który ma okazję doskonalić swoje umiejętności z zakresu Social Mediów, reklam i promocji na kierunku Komunikowania promocyjno-wizerunkowego w Krakowie.
 
Pokazywali jak zbudować wizerunek przez social media, uczyli zasad copywritingu, tworzenia materiałów filmowych i fotografii. Uczestnicy wrócili do swoich regionów z nowym zapałem i dawką wiedzy. Będą doskonalić swoje umiejętności przed kolejnymi warsztatami w ramach działalności swoich regionów i placówek misyjnych.
 
Przed nami Spotkanie Ogólnopolskie WMS i ostatnie przygotowania do promocji. Na spotkaniu ogólnopolskim planujemy stworzenie kolejnych treści, które pomogą dotrzeć do młodych i opowiedzieć im o radości jaka płynie z misji, byciu wolontariuszem salwatoriańskim oraz dalekich wyprawach, których celem jest ewangelizacja.
 
W WMSie - jak zwykle wspaniała atmosfera. Chociaż, nieraz, ciężko znaleźć czas wśród różnych zajęć, które pełnią duszpasterze, kierowniczki centrali wolontariatu i nasz zespół promocyjny, to współpraca z pełną zaangażowania młodzieżą zwyczajnie cieszy. Dzięki Bogu za młodzież!

Rozwój mediów w Wolontariacie Misyjnym Salvator Zobacz galerię