Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa - Tak na Serio!

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa - Tak na Serio!

27 maja rusza Tak na Serio - czyli tydzień modlitw i konferencji dla powołanych do małżeństwa!
{[description]}
 
Projekt "Tak na Serio" to inicjatywa, która stawia sobie za cel rozeznanie swojego powołania do małżeństwa. Skupia się także na formacji małżonków. Jako salwatorianie pragniemy zmienić postrzeganie decyzji o małżeństwie jako tylko "jednej z decyzji życiowych". Niech budzi się w nas świadomość, że jest to radosna propozycja Boga, którą warto rozeznać i odpowiadać na nią z całą powagą i odpowiedzialnością.
 
Projekt został zapoczątkowany przez grupę studentów parafii Najświętszej Maryi Panny, Matki Zbawiciela w Warszawie, którzy zauważyli, że choć istnieją tygodnie modlitw o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, to brakuje podobnej inicjatywy dotyczącej powołania do małżeństwa. To już 10 edycja!
 
Tydzień Tak Na Serio ma za zadanie promować świadome przeżywanie narzeczeństwa, jako czasu szczególnego przygotowania do sakramentalnego małżeństwa. Wydarzenie zachęca narzeczonych do rozeznawania, dialogu, wspólnej modlitwy, poznawania siebie i swoich rodzin, aby mogli lepiej poznać drugą osobę i być przygotowani na życie małżeńskie. Temu służą różne konferencje zaproszonych gości, warsztaty i wzmożona modlitwa.
 
To także czas formacji dla już poślubionych - nie zabraknie tematów i intencji, które są wspólne wszystkim powołanym do małżeństwa!
 
Jesteśmy z Wami także w każdą ostatnią sobotę miesiąca - to wtedy odbywa się Dzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa, podczas którego mamy okazję wspólnie się pomodlić w małżeńskich intencjach.
 
Tak na Serio organizuje również konferencje i warsztaty dla młodych, par, narzeczonych i małżeństw, które mają na celu pogłębienie wiedzy i formację związane z małżeństwem - dlatego pamiętajcie o projekcie i polubcie stronę by być na bieżąco!