Wydarzenia

Białoruś: Wysiłek czy oszustwo? Sesja formacyjna w Brasławiu

Już po raz drugi w tym roku salwatorianie we współpracy z Domem Rekolekcyjnym Sióstr Eucharystek w Brasławiu zorganizowali w dniach 11-13 czerwca sesję formacyjną dla osób świeckich i konsekrowanych.

Bielsko-Biała: Pola Nadziei 2010

W piątek 11 czerwca 2010 r. w Bielsku-Białej odbyło się uroczyste podsumowanie VI edycji programu „Pola Nadziei 2010” organizowane przez Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne działające przy parafii NMP Królowej Polski.

SOP: Emocje jak na Mundialu

W dniach 13-15 czerwca 2010 roku w Krakowie odbył się IV Salwatoriański Turniej Piłkarski. Turniej organizowany jest przez Salwatoriański Ośrodek Powołań i odbywa się pod patronatem Prowincjała Polskiej Prowincji Salwatorianów. Na tegorocznym turnieju spotkało się 10 drużyn pochodzących ze szkół i parafii, w...

Region Australijski: Wizytacja Generalna

W dniach od 6 do 25 Maja 2010 roku odbyła się wizytacja generalna Regionu Australijskiego Polskiej Prowincji Salwatorianów. Ksiądz Milton Zonta SDS oraz Ksiądz Mario Agudelo SDS odwiedzali nasze wspólnoty w Sydney i w Perth.

Bagno: "W tabernakulum zostałeś aby z nami trwać"

W niedzielę, 20 czerwca br., odbyła się uroczystość poświęcenia nowego tabernakulum w kaplicy seminaryjnej WSD Salwatorianów w Bagnie. Aktu poświęcenia dokonał Prowincjał ks. Piotr Filas, który przewodniczył uroczystej Eucharystii i wygłosił okolicznościowe kazanie.

Trzebnica: Jubileusz Konnej Pielgrzymki

Miesiące przygotowań, spotkań, odwiedziny gospodarzy, podkuwanie koni, pakowanie plecaków i już prawie wszystko gotowe.

Węgorzewo: Dla powodzian

Z inicjatywy nauczycieli Gimnazjum im. J.A. Helwinga w Węgorzewie: katechety ks. Rafała Chwałkowskiego SDS i nauczycielki muzyki p. Marleny Kukier w Węgorzewie odbyła się ogólnowęgorzewska zbiórka dla powodzian z Janowca k. Puław.

Strona 193 z 193