Wydarzenia

Pożegnanie: Śp. Ks. Paschalis Policki SDS, 1933-2018
Dnia 15 grudnia 2018 roku w mikołowskim domu zakonnym zmarł Ks. Paschalis Policki. Pogrzeb odbył się dnia 19 grudnia br. o godz. 12.00 w kościele pw. NMP Matki Zbawiciela. Został pochowany w grobowcu zakonnym na cmentarzu parafialnym.
Krzywin: Przyrzeczenia Świeckich Salwatorianów
Dnia 8 grudnia obchodziliśmy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu przypadała także kolejna już, 137 rocznica założenia Salwatorianów przez Ojca Franciszka od Krzyża.
Bielsko-Biała: Bliżej błogosławionych
Wyjątkową uroczystość przeżywali wierni parafii Salwatorianów pw. NMP Królowej Polski w Bielsku-Białej, w drugą niedzielę adwentu br. W tym dniu podczas sumy wprowadzono do świątyni relikwie trzech błogosławionych: ks. Jerzego Popiełuszki, o. Zbigniewa Strzałkowskiego OFM Conv oraz o. Michała Tomaszka OFM Conv.
Dzień Ratownika Górskiego
W dniu 24.11.2018 roku w schronisku na Turbaczu odbył się Dzień Ratownika Górskiego Grupy Podhalańskiej GOPR.
Krzywin: III Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej
W sobotę 1.12.2018 r. w Drezdenku odbył się III Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej dla dzieci, w kategorii szkoły podstawowej, zorganizowany przez parafię Przemienienia Pańskiego.
Krzywin: Finał konkursu o św. Stanisławie Kostce
W dniu 26.11.2018 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie odbył się finał Archidiecezjalnego konkursu o Świętym Stanisławie Kostce.
WMS: Spotkanie, świadectwa i nie tylko…
W miniony weekend odbyło się pierwsze po wakacjach Ogólnopolskie Spotkanie Wolontariatu Misyjnego Salvator. Wolontariusze z całej Polski zjechali się do Centrum Formacji Duchowej w Trzebini, aby tam wspólnie radować się tym czasem.
Elbląg: Charytatywny turniej siatkówki
W sobotę dnia 16.11.2018 roku Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej oraz Szkolne Koło Caritas Zespołu Szkół Mechanicznych zorganizowali Charytatywny Turniej Siatkówki, do którego wpisowym była paczka dla bezdomnych. Do rozgrywek zgłosiło się 10 drużyn.
Pamięci ks. Piotra Mazurka SDS (1954-2017)
14 listopada minął rok do śmierci ks. Piotra Mazurka SDS, wieloletniego proboszcza parafii pw. Dobrego Pasterza w Węgorzewie. Tego dnia grupa 42 mieszkańców Węgorzewa z proboszczem ks. Rafałem Chwałkowskim SDS, pojechała do Świerklan – rodzinnej miejscowości śp. ks. Piotra. Tam uczestniczyli, razem z rodziną Mazurków i mieszkańcami Świerklan, we Mszy św. w kościele parafialnym pw. św. Anny....
RMS+SOP na kolejnym kursie
W dniach od 9 do 11 listopada br. odbył się kolejny kurs animatorów Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej w Trzebnicy. Każdy z ponad 50 uczestników miał możliwość pogłębienia wiary, nabycia umiejętności pracy w grupie i jej przewodniczeniu, z odpowiednim uwzględnieniem stopnia zaawansowania kursantów. W połączonych siłach apostolatów (SOP i RMS), księży i młodzieży rozpoczęliśmy ten wyjątkowy...
Strona 4 z 166