Spotkanie Braci Salwatorianów

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Spotkanie Braci Salwatorianów

Od 14 do 16 lutego 2020 roku odbyło się w Trzebnicy prowincjalne spotkanie braci zakonnych. Tegorocznym hasłem były słowa: Maryja i posłuszeństwo brata zakonnego.
{[description]}

Program obejmował codzienną Eucharystię, dwie konferencje tematyczne, film związany z rolą przełożonego we wspólnocie zakonnej rozeznającej wolę Bożą i dyskusje o własnym doświadczeniu; wspólną modlitwę, adorację Najświętszego Sakramentu, pielgrzymkę do Sanktuarium NMP Świętogórskiej w Gostyniu, zwiedzanie klasztoru braci i ojców filipinów oraz wizytę w domu narodzenia bł. Edmunda Bojanowskiego w Grabonogu. Nie zabrakło również spotkania ze wspólnotą salwatorianów z Międzynarodowego Sanktuarium Świętej Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy i okazji do rozmów z przełożonym prowincjalnym ks. Józefem Figlem SDS. Uczestnikami spotkania byli: br. Bogusław, br. Mirosław, br. Patryk, br. Ryszard, br. Sokol z Bagna, br. Henryk z Krakowa, br. Krzysztof z Rzymu, br. Erwin z Trzebini, br. Marcin z Trzebnicy, br. Marek z Warszawy, br. Marek z Verony (USA). Przewodnikiem duchowym spotkania był dyrektor Referatu Misji i Rekolekcji Parafialnych – ks. Hubert Kaliszewski z Wrocławia.

Do Polskiej Prowincji Salwatorianów należy obecnie dwudziestu braci zakonnych. Wśród nich jest jeden Albańczyk i jeden Meksykanin. Bracia zakonni to mężczyźni, którzy po okresie nowicjatu złożyli śluby zakonne, noszą salwatoriański habit, mieszkają w domach zakonnych razem z duchownymi i pracują w różnych zawodach. Obecnie polscy bracia salwatorianie oddają się pracy apostolskiej w czterech krajach, na dwóch kontynentach. Pracują w zakrystiach, biurach i w wydawnictwie; zajmują się drukiem, składem komputerowym, produkcją filmów, są nauczycielami religii, katechetami na misjach, pełnią funkcje ekonomów, pracują w domach rekolekcyjnych, prowadzą ogrodnictwo i wielohektarowe gospodarstwo rolne. Także w chorobie wspierają dzieła apostolskie swoim cierpieniem i modlitwą. Każdego roku, kolejne osoby odkrywają w swoim sercu łaskę powołania zakonnego i pragnienie poświęcenia się służbie apostolskiej w Kościele jako brat zakonny salwatorianin.


Spotkanie braci SDS 2020 Zobacz galerię