Wydarzenia

Wizytacja generalna Regionu Australijskiego
Zakończyła się wizytacja generalna Regionu Australijskiego naszej prowincji! Wszystkie nasze wspólnoty australijskie zostały zwizytowane przez wicegenerała ks. Adama Tenetę SDS i konsultora generalnego ks. Joe Rodriguesa SDS.
Spotkanie ogólnopolskie Wolontariatu Misyjnego Salwator
Dzisiaj skończyło się Ogólnopolskie Spotkanie misjonarzy świeckich z Wolontariat Misyjny Salvator. Zapał młodych, miłość do misji, dobra zabawa i głęboka modlitwa.
Urodziny salwatoriańskiej grupy dziecięcej Ad Astra
Już dwa lata salwatoriańscy seminarzyści prowadzą grupę dla dzieci przy seminarium w Bagnie. Impreza urodzinowa nie mogła się obyć bez tańców, tortu i wspólnych wspomnień. I uśmiechniętych twarzy dzieci wraz z rodzicami, którzy współpracują przy tym projekcie.
Świętowanie niepodległości w Trzebnicy
W sobotę 11 listopada w Trzebnickiej Bazylice uczestnicy koncertu "Pieśni polskie zaśpiewajmy razem!" mogli usłyszeć i dołączyć do śpiewu wraz z solistami i połączonymi siłami chórów z Pleszewa, Trzebnicy i Kalisza.
Salwatorianie na Zakonnym Forum Duszpasterstwa Młodzieży i Powołań
Dobiegło końca IV. Zakonne Forum Duszpasterstwa Młodzieży i Powołań, które odbywało się w Oblackim Centrum Młodzieżowym NINIWA w Kokotku w dniach 13-16 listopada!
Kolejny Kurs Siły za nami.
Salwatoriański Ośrodek Powołań już od kilku lat prowadzi kurs formacyjny, na którym chłopaki odkrywają swoją siłę w byciu mężczyzną, poznają drogi rozeznawania duchowego i budują wspólnotę wokół Eucharystii.
Ks. Sławomir Soczyński SDS w komisji ds. Mediów KEP
Nasz współbrat ks. dr hab. Sławomir Soczyński SDS został wybrany do komisji ds. Mediów i komunikacji społecznej Konferencja Episkopatu Polski!
Nasz prowincjał obronił doktorat!
Z radością informujemy, że w dniu 24 listopada w Instytucie Teologii Wydziału Teologicznego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie, miała miejsce publiczna obrona rozprawy doktorskiej przełożonego prowincjalnego, ks. Józefa Figla SDS.
Seminarium i ośrodek powołań działają wspólnie w mediach
Salwatoriański Ośrodek Powołań i nasze salwatoriańskie seminarium w Bagnie zacieśnia współpracę! Przez cały Adwent realizują krótkie rozważania na Adwent, w których występują duszpasterze i seminarzyści!
Słowo z Jordanem na Adwent
Tradycyjnie już na stronie slowozjordanem.com znajdziecie codzienne rozważania adwentowe, oparte o postać naszego Założyciela, bł. Franciszka Marii od Krzyża.
Strona 1 z 197